דברו איתנו!
close

שאלות תשובות

התאמה של קורס תלויה במגוון של פרמטרים, החל מעניין אישי, דרך כישורים ויכולות וכלה בשאיפות לעתיד. להתאמה טובה של קורס אנא פנו אלינו בטלפון *6471

X

לשיחה עם יועץ לימודים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

  הקורסים שלנו

  קורס ממונה בטיחות אש

  post-thumbnail

  קורס ממונה בטיחות אש מיועד להעשיר את הידע בנושא בטיחות אש, מניעת דליקות, חקירות תאונות אש, הכנת תיק שטח, הכרת אמצעים מתקדמים לגילוי וכיבוי אש ועוד.

  • גורמי אש
  • שיטות ואמצעים לגילוי וכיבוי אש
  • ניתוח אירועי שריפה ותגובות
  • עמידות באש של חלקי בניין וחומרי בנייה
  • בניית תוכנית אש וסקר בטיחות אש
  • הכנת תיק שטח
  • עקרונות הכנת תוכנית אימונים

  5 ימי לימוד (40 שעות)

  למשתתפי הקורס תוענק תעודת – ממונה בטיחות אש

  לממוני בטיחות הקורס מוכר כ – 5 ימי כשירות.

  מספר אישור מסמך: 909661

  קורסים נוספים

  post-image
  הדרכת עבודה בגובה

  הדרכות עבודה בגובה מספקות את כל החומר שהעובד חייב לדעת בטרם הוא עולה לגובה לבצע...

  המשך קריאה >

  קורסים פופולריים

  post-image
  קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2

  קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 לומדים רק בפיקוח של משרד העבודה! התחייבות ל-100% מעבר לעומדים בקריטריונים....

  המשך קריאה >

  ממונה בטיחות אש

  אש היא סכנה הקיימת בכל מקום עבודה ולכן בכל חברה או עסק חייב להיות ציוד גילוי וכיבוי אש והעובדים צריכים לעבור הדרכת בטיחות אש על בסיס קבוע. כאשר מדובר על חברות שעיקר עבודתן הוא עבודה משרדית כמו חברות הייטק, משרדי עורכי דין ועוד, יהיה נושא בטיחות האש תחת אחריותו של ממונה בטיחות. אם אלה מפעלים או חברות שהסיכון בהם לשריפה הוא גבוה יותר בגלל עבודה עם חומרים מסוכנים למשל, יהיה בהם ממונה בטיחות אש האחראי ספציפית על הבטיחות בתחום זה. הוא צריך להיות בוגר קורס המכשיר לכך. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות מעבירה בין היתר גם קורס ממונה בטיחות אש הכולל את כל ההיבטים שדורשת עבודה זו.

  מה כוללת עבודתו של ממונה בטיחות אש?

  ממונה בטיחות אש אחראי על כל נושא הקשור לגילוי וכיבוי אש. הוא אחראי לוודא שישנו כל הציוד הנדרש בהתאם לתקנות מערך כיבוי אש. הוא צריך להיות בקיא בכל החוקים והתקנות בנושא. לאחר התקנת מערכות כיבוי האש המתאימות לאותו מבנה: חברה, מפעל או מוסד, עליו לפקח ולעקוב שהם נמצאים במצב תקין ושאין צורך להחליפם. כדי לקבל רישיון למבנה מטעם מערך הכבאות וההצלה על ממונה בטיחות אש להכין תיק בטיחות אש שאותו יש להציג. הוא גם האחראי לבצע הדרכות בטיחות אש לעובדי המקום, לוודא שכל מחלקה בחברה תעבור את ההדרכה התיאורטית והמעשית באופן מלא, כולל תרגול שימוש בציוד כיבוי, פינוי המקום ועוד.

  מהי ההכשרה הנדרשת?

  על מנת לקבל הסמכה ולעבוד בתור ממונה בטיחות אש חייב אותו אדם לעבור קורס ממונה בטיחות אש במוסד שקיבל הרשאה ממשרד התמ"ת להעביר קורס זה. קורס זה הוא מרוכז מאוד שאינו מתפרש על פני תקופה ארוכה אך כולל בתוכו את כל היבטי העבודה והאחריות בתפקיד זה, מעבר על כל הנושאים שעליו לדעת כמו כיצד לקבוע את רמת הסיכון של מפעל או חברה, מהו משולש אש, כיצד להטמיע אצל העובדים את כללי הבטיחות ואת דרכי הפעולה בשעת חירום. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות מכשירה ממוני בטיחות אש כבר שנים ובוגרי הקורס שלה השתלבו במגוון מפעלים ומוסדות.

  בכל חברה, מפעל, או מוסד ישנה סכנה לפריצת דליקה, אך ישנו הבדל ברמת הסיכון של מקומות שונים. כאשר זהו מפעל שעובד עם חומרים מסוכנים ודליקים, או עבודה והתעסקות עם חשמל רמת הסיכון לפרוץ דליקה היא גבוהה. במקומות בהם רמת הסיכון גבוהה יחסית ישנו ממונה בטיחות אש בנוסף לממונה בטיחות כללי. הוא חייב להיות בוגר קורס ממונה בטיחות אש בו יקבל את כל הידע והכלים הנדרשים בכדי להיות אחראי על תחום זה באופן מוחלט. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות מעבירה קורס ממונה בטיחות אש ובעלת ניסיון רב בתחום. בוגרי הקורס השתלבו במגוון מוסדות ומפעלים בתפקיד זה.

  מה כולל קורס ממונה בטיחות אש?

  קורס ממונה בטיחות אש נמשך אמנם זמן קצר יחסית אך הוא מרוכז וממוקד מאוד כך שבמהלכו מועבר למשתתפים כל הידע הנדרש. במהלך הקורס יעברו המשתתפים על כל כללי מערך הכיבוי וההצלה שעליהם לדעת לצורך התפקיד. הם ילמדו כיצד לבנות את מערך ציוד כיבוי וגילוי האש במקום, מהו הציוד הנדרש בהתאם לסוג המפעל או החברה, מהם המקומות במבנה בהם יש להתקין את הציוד. קורס ממונה בטיחות אש מלמד כיצד לבנות תיק בטיחות אש שיש להציג לרשויות על מנת לקבל את אישור המבנה. הקורס יעבור על נושא הדרכת עובדים. ממונה בטיחות אש אחראי גם לבצע הדרכות כיבוי במקום ולתרגל עם העובדים את כללי הבטיחות והפעולות הנדרשות בשעת חירום, עבודה עם חומרים מסוכנים ועוד.

  איך לבחור את המקום לעבור את הקורס?

  ישנן מכללות לבטיחות או חברות העוסקות בתחום הבטיחות ובטיחות באש אשר מעבירות את הקורס. חשוב לעבור את הקורס במקום בעל ניסיון רב. חברה העוסקת הן בהדרכות בטיחות אש בעצמה והן בהתקנה ותחזוקה של מערכות גילוי וכיבו יאש כמו י.א.ש. פרויקטים ובטיחות מכירה את התחום מכל ההיבטים, הן הצד הטכני של התקנה ותחזוקה של מערכות אלה והן הצד הקשור לבטיחות והדרכה. החברה מקיימת קורס ממונה בטיחות אש כבר זמן רב ורבים אשר עברו את הקורס ממלאים את התפקיד בהצלחה. חפשו המלצות. מדובר על תפקיד הנושא אחריות רבה בתוכו ולכן חשוב לקבל את ההכשרה במקום רציני, מקצועי וכמובן מורשה ע"י משרד התמ"ת להעביר קורס ממונה בטיחות אש.

  לשיחה עם יועץ לימודים

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!