דברו איתנו!
close

שאלות תשובות

התאמה של קורס תלויה במגוון של פרמטרים, החל מעניין אישי, דרך כישורים ויכולות וכלה בשאיפות לעתיד. להתאמה טובה של קורס אנא פנו אלינו בטלפון *6471

X

לשיחה עם יועץ לימודים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

  הקורסים שלנו

  קורס ממונה בטיחות בעבודה

  post-thumbnail

  הכשרת ממונה בטיחות בעבודה, להתמודד עם בעיות בטיחותיות הקיימות או מתעוררות במקום עבודתו, בכל הנוגע לבטיחות וגהות העובדים.

  מהנדסים בעלי ותק של שנתיים ניסיון,

  או הנדסאים/טכנאים בעלי ותק של 3 שנות ניסיון,

  שעמדו בדרישות ועדת הקבלה והסדירו את תשלום שכר הלימוד.

  חריגים יבדקו לגופו של עניין

  • סיכונים כלליים ומכנים
  • סיכונים כימיים וביולוגים
  • סיכוני אש
  • תנאים סביבתיים וסיכונים פיזיקאליים
  • גהות, בריאות תעסוקתית וארגונומיה
  • הגורם האנושי והגנות על העובד
  • מערכת הבטיחות והגהות- המערכת הארגונית
  • ניהול בטיחות
  • המערכת החוקית המשפטית-חוקים ותקנות
  • עבודת הממונה על הבטיחות
  • וניהול סיכונים
  • התנסויות וסיורים

   

  32 מפגשים של יום מלא /64 מפגשים ערב (291 שעות לימוד אקדמאיות + 40 שעות עבודה על פרויקט כולל פרויקט גמר)

  למשתתפי הקורס תוענק תעודה – ממונה בטיחות בעבודה

  קורסים נוספים

  post-image
  הדרכת עבודה בגובה

  הדרכות עבודה בגובה מספקות את כל החומר שהעובד חייב לדעת בטרם הוא עולה לגובה לבצע...

  המשך קריאה >

  קורסים פופולריים

  post-image
  קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2

  קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 לומדים רק בפיקוח של משרד העבודה! התחייבות ל-100% מעבר לעומדים בקריטריונים....

  המשך קריאה >

  ממונה בטיחות קורס

  לתחום הבטיחות ניתן מקום רב היום בכל חברה או מפעל. תאונות שהתרחשו לא מעט בענף הבניה למשל הביאו לכך שחברות שמות דגש רב יותר על בטיחות וגם נוספו תקנות מחמירות יותר. אחד החוקים הקיימים בתחום הבטיחות הוא חובתו של כל מפעל, חברה או מוסד הכולל מעל 50 עובדים להעסיק ממונה בטיחות אשר יהיה אחראי על כל תחום הבטיחות הרלוונטיים בחברה: בטיחות עבודה בגובה, עבודה עם מכונות, בטיחות אש ועוד. ממונה בטיחות קורס מכין את ממונה הבטיחות לתפקיד משמעותי זה ומספק לו את כל הידע וההכנה לכך. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות היא אחד המקומות הראשונים שתמצאו כאשר תחפשו ממונה בטיחות קורס וזאת בשל התמחותה בתחום הן ביעוץ בטיחותי בפרויקטים והן כמעבירת קורסים שונים בתחום הבטיחות.

   

  ממונה בטיחות קורס – למי הוא מיועד?

  ממונה בטיחות קורס יספק משמעות וקידום בעבודה ולכן הוא בהחלט מומלץ למי שתחום הבטיחות מדבר אליו. אותו אדם צריך להיות בעל אחריות רבה- זוהי מהות התפקיד, ובעל גישה טובה לאנשים כי חלק מתפקידו הוא העברת כללי בטיחות ותרגולם עם כל עובדי החברה. מעבר לכך, ישנם תנאי קבלה הקשורים להכשרה אקדמית וניסיון תעסוקתי. הנדסאים או טכנאים צריכים להיות בעלי ניסיון של שלוש שנים בתחום בו עוסקת החברה. מהנדסים או בעלי תואר אקדמי בתחום טכנולוגי צריכים ניסיון של שנתיים. מעבר לכך על מנת לעשות ממונה בטיחות קורס יש לעבור גם ראיון אישי.

  כיצד תשפיע בחירת מקום הלימודים על מילוי התפקיד?

  במהלך ממונה בטיחות קורס עליכם לקבל את כל הכלים הנדרשים לשמירה על הבטיחות במקום. עליכם לדעת כיצד לעבוד מול גורמים רשמיים שונים, למשל מערך הכבאות וההצלה, המוסד לבטיחות וגהות ועוד. עליכם להיות בקיאים בכל החוקים והתקנות בנושא בטיחות בעבודה, לדעת איך לבנות תוכניות הדרכה ולהעבירן לעובדי החברה ועוד. ממונה בטיחות קורס צריך לעסוק בכל אלה וחשוב שהלימוד לא יהיה בצורה יבשה אלא מעביר הקורס ייתן לכם מניסיונו בתור עוסק בתחום הבטיחות בפועל. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות לא רק מעבירה ממונה בטיחות קורס אלא עובדיה ששמים יועצים בטיחותיים בתחומים שונים ומלווים פרויקטים כך שהלימוד מלווה בקבלת כלים פרקטיים כיצד לגשת לתפקיד.

  קורס ממונה בטיחות

  בטיחות בעבודה היא נושא רב חשיבות המעסיק כל מנהל חברה או מפעל בכל ענף במשק. עבודה בצורה בטיחותית על פי הכללים תבטיח מינימום של תקלות ופגיעה ברכוש וכמובן בנפש. כך גם עבודה עם הכלים והמכונות המתאימים תוך שימוש בעזרי בטיחות. על כל אלה ועוד אחראי ממנוה הבטיחות של החברה. על פי חוק, כל חברה הכוללת מעל 50 עובדים בכל ענף שהוא צריכה להעסיק ממונה בטיחות שזהו תפקידו הבלעדי. ממונה הבטיחות חייב לעבור קורס ממונה בטיחות המכשיר אותו לתפקיד משמעותי זה. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות משלבת בין ליווי פרויקטים לבין היותה מכללה המעבירה מגוון קורסים והדרכות בתחום הבטיחות, כולל קורס ממונה בטיחות.

  למי מיועד קורס ממונה בטיחות?

  קורס ממונה בטיחות מיועד לעובדים בתחום מסוים כאשר בתנאי הקבלה ישנה התייחסות הן לצד הלימודי והן לניסיון תעסוקתי. טכנאים או הנדסאים באותו תחום צריכים ותק של שלוש שנים בתחום בו עוסקים החברה או המפעל. בעלי תואר אקדמי בתחום טכנולוגי/ הנדסי צריכים ניסיון של שנתיים בתחום. מעבר לכך מתקיים גם ראיון אישי. קורס ממונה בטיחות פותח דלתות ומהווה דרך להתקדמות במקום העבודה הנוכחי או בהשתלבות טובה יותר במקום עבודה אחר. תפקיד זה שם את העובד בעמדת כוח. ישנה התחשבות רבה בצד הבטיחותי בכל צעד שעושה המקום, בין אם זהו רכש של מכונות חדשות, קביעת כללי עבודה והעברתם תוך הטמעתם בעובדים ועוד.

  היכן מומלץ לעבור את הקורס?

  ישנן מכללות שונות המעבירות קורסי בטיחות אך חשוב לבדוק את רמת הקורס, עד כמה הוא מעמיק וכמובן לוודא שהתעודה הניתנת מוכרת רשמית על ידי הרשויות. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות, כפי שנכתב קודם, משלבת בין לימוד מקצועות הבטיחות לבין ליווי פרויקטים ועיסוק בבטיחות בפועל, כך, קורס ממונה בטיחות המועבר בה כולל ניסיון מוכח מהשטח ולא רק לימודים מן הנייר. מעבירי הקורס מתמחים בתחומי בטיחות שונים ומשמשים יועצים בטיחותיים למגוון חברות ומפעלים, זאת בתור יועצי בטיחות אש, בטיחות בגובה ועוד. בוגרי קורס ממונה בטיחות של י.א.ש. פרויקטים משתלבים היטב בתפקיד המיועד בחברות ומפעלים מענפי תעשיה שונים.

  קורס ממונה בטיחות בעבודה

  בין אם זוהי חברת בניה, מפעל העובד עם חומרים מסוכנים ודליקים או חברה העובדת עם מכונות כבדות ואפילו אם זו חברת הייטק שעבודתה משרדית- לתחום הבטיחות ישנה חשיבות רבה. היום על פי חוק כל חברה שבה למעלה מחמישים עובדים צריכה להעסיק ממונה בטיחות שידאג לכל ההיבטים של בטיחות בעבודה, כאשר גם בחברת הייטק ישנם כללי בטיחות על פיהם חייבים לנהוג כמו כללי בטיחות אש לדוגמה. קורס ממונה בטיחות בעבודה מספק לבוגריו את כל הכלים הנדרשים למילוי תפקיד זה בצורה מקצועית. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות מעבירה קורס ממונה בטיחות בעבודה ויש לה ניסיון רב בתחום.

  מה כולל קורס ממונה בטיחות בעבודה?

  קורס ממונה בטיחות בעבודה כולל את הנושאים הבאים:

  • כיצד לאפיין סביבת עבודה ולהעריך את רמת הסיכון בה.
  • כיצד להגדיר את צרכיו הבטיחותיים של המקום בהתאם לרמה וסוגי הסיכונים שישנם בו.
  • הכרת אמצעי הבטיחות השונים בכל תחום, עזרים בטיחותיים שצריכים להיות חלק בלתי נפרד מהעבודה, כיצד להעריך כלי עבודה מבחינה בטיחותית.
  • בניית תוכניות אב בתחום הבטיחות ובניית תוכניות ממוקדות וספציפיות הקשורות למחלקה מסוימת או סביבת עבודה מסוימת.
  • כיצד לבנות תוכניות הדרכה לעובדי המפעל או החברה, בין אם אלה נושאים בטיחותיים הרלוונטיים לכולם כמו התמודדות עם שריפה ובין אם נושאים הנוגעים לתפקידים או מחלקות מסוימות: הדרכות לעובדי ייצור, עובדים בגובה, עובדי מחסן ועוד.
  • כיצד להתמודד עם אירועים בטיחותיים בזמן התרחשותם.

  למי מיועד הקורס?

  קורס ממונה בטיחות בעבודה מיועד קודם כל לעובד בתחום אשר מעוניין להתקדם ולכהן בתפקיד מפתח באמצעותו יוכל להשפיע על מהלכים והחלטות בחברה. כמובן שתחום הבטיחות צריך לעניין אותו ועליו לרצות להשפיע ולשפר את מצב החברה מבחינה זו. התפקיד כולל לא מעט עבודה עם אנשים, הדרכה, הסברה והטמעה של חוקים ותרגול שלהם לכן חשובה גישה טובה לאנשים. תנאים נוספים שדורש קורס ממונה בטיחות בעבודה הוא ניסיון תעסוקתי ולימודי: טכנאים או הנדסאים בתחום מסוים צריכים להיות עם ניסיון של שלוש שנים בתחום. מהנדסים או אקדמאים בתחום טכנולוגי צריכים להיות עם שנתיים ניסיון. כמו כן ישנו גם ראיון אישי.

  לשיחה עם יועץ לימודים

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!