דברו איתנו!
close

שאלות תשובות

התאמה של קורס תלויה במגוון של פרמטרים, החל מעניין אישי, דרך כישורים ויכולות וכלה בשאיפות לעתיד. להתאמה טובה של קורס אנא פנו אלינו בטלפון *6471

X

לשיחה עם יועץ לימודים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

  הקורסים שלנו

  הדרכת כיבוי אש

  post-thumbnail

  גיל: 18 שנה.

  הקורס מיועד להעשיר את הידע בתחומי בטיחות אש, מניעת דליקות, שיפור היכולת להתמודד הלכה למעשה בעת קרות אירועי אש.

  4 שעות לימוד.

  • מושגי יסוד בבטיחות באש ושיטות כיבוי.
  • מהות האש, משולש האש.
  • מוקדי סיכון עיקריים לפריצת אש.
  • סוגי דליקות והתנהלות באש ותוצריה.
  • נקיטת אמצעי זהירות בחשמל.
  • דרכי מילוט והתנהגות בחירום.
  • שימוש נכון ויעיל במערכות גילוי אש ועשן, עמדות כיבוי, מטפים וספרינקלים.

  עובדים, מנהלים, אנשי צוות חירום, בעלי תפקיד בארגון, מנהלי אולמות שמחה וגני אירועים.

  תעודת השתתפות בהדרכה למפעל.

  קורסים פופולריים

  post-image
  קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2

  קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2 לומדים רק בפיקוח של משרד העבודה! התחייבות ל-100% מעבר לעומדים בקריטריונים....

  המשך קריאה >

  הדרכת כיבוי אש

  אחת הסכנות המשותפות לכל מקום עבודה: חברות בניה, מפעלים, חברות הייטק ומשרדים שונים היא אש. דליקה יכולה לפרוץ בכל מקום ומספיק גפרור קטן בכדי להצית שריפה גדולה. כל חברה או מוסד ציבורי צריכים להיות מצוידים במערכות גילוי וכיבוי אש בהתאם לגודלם ומחויבים גם להעביר לעובדיהם הדרכת כיבוי אש אחת לשנה לפחות. חברת י.א.ש פרויקטים ובטיחות מעבירה הדרכת כיבוי אש במגוון רחב של חברות בתחום התעשיה והבניה, מוסדות חינוך ועוד.

  מה כוללת הדרכת כיבוי אש?

  הדרכת כיבוי אש כוללת הן לימוד תיאורטי של נושא בטיחות אש והן תרגול מעשי. בהדרכה ייסקרו כל הגורמים האפשריים לפריצת שריפה במקום בהתאם  לתחום בו הוא עוסק, סוגים שונים של שריפות, דגש על הסכנה שישנה בעשן ולא רק באש עצמה. המדריך יכיר לעובדים את מערכות הגילוי והכיבוי במקום. מה לעשות כאשר ישנה אזעקה בשל פריצת דליקה, כיצד משתמשים בכלים השונים, בין אם זה ברז כיבוי, גלגלון אש ועוד. בתרגול המעשי יתרגלו העובדים את הפעולות שיש לבצע החל מרגע הישמע האזעקה: שימוש בציוד מגן, תרגול שיטות כיבוי שונות כמו השנקה או קירור, שימוש בציוד שישנו ועוד. כמו כן יתורגלו גם פינוי וטיפול באנשים שנפגעו. הדרכת כיבוי אש כוללת את כל האמצעים בכדי לדמות מצב אש אמיתי לחלוטין.

  איך לבחור את החברה המתאימה לביצוע ההדרכה?

  אש היא לחלוטין לא משחק. מדובר כאן על חיי אדם. אם בתחום העסקי והפיננסי אתם נעזרים במומחים בתחום, על אחת כמה וכמה כשמדובר על בטיחות בכלל ואש בפרט. חפשו חברה אשר מתמחה בכל הקשור לאש מכל ההיבטים. כדאי לבחור חברה שגם מבצעת הדרכת כיבוי אש וגם מתמחה בהתקנה ותחזוקה של מערכות גילוי וכיבוי אש כמו חברת י.א.ש פרויקטים ובטיחות. כך תדעו שהחברה מומחית בתחום מכל ההיבטים. לחברה חייב להיות ניסיון רב בהדרכות אלה. בדקו מה כוללת הדרכת כיבוי אש, עד כמה היא דומה לדבר האמיתי. היום ישנם אמצעים חדשניים לתרגול כמו סימולטורים במקומות כמו משרדים או בניינים בהם לא ניתן להצית אש על מנת לתרגל. מעבר לכך החברה צריכה לשדר רצינות, אמינות ולעבוד איתכם בשקיפות מלאה.

  הדרכת בטיחות אש

  ניתן לשמוע לא מעט על שריפות שפורצות ומתפשטות וגורמות לנזקים לרכוש ולנפש. ישנן שריפות שפורצות מחוץ לשטח מבנה וישנן כאלה שמתחילות בתוכו. הדרכת בטיחות אש שניתנת לעובדים חייבת להתקיים מדי שנה לפחות בכל עסק או מוסד ציבורי. גם אם העסק אינו מתחום התעשייה ומדובר בסך הכל במשרד, סכנה לפריצת דליקה קיימת גם בו. בכל מקום ציבורי גם חייב להיות ציוד לגילוי וכיבוי אש למקרי חירום וחשוב שהעובדים ידעו מה לעשות בו בשעת הצורך וכיצד לפנות את המקום במהירות האפשרית. חברת י.א.ש פרויקטים ובטיחות מתמחה בביצוע הדרכת בטיחות אש לחברות במגוון ענפים, משרדים, מפעלי תעשיה ומוסדות ציבוריים כמו בתי ספר.

  כיצד מתבצעת הדרכת בטיחות אש?

  הדרכת בטיחות אש כוללת גם חלק תיאורטי וגם תרגול מעשי. בחלק התיאורטי יסקור המדריך את הסיבות שישנן לפריצת דליקה במקום, כאשר מושם דגש על הסיבות הרלוונטיות לתחום עיסוקה של אותה חברה או מפעל. העובדים יכירו את הציוד שישנו לכיבוי, יעברו על הנהלים כיצד לנהוג כאשר האזעקה נשמעת ונהלי בטיחות אש המונעים פריצת דליקה, יכירו את פתחי המילוט ויעברו גם הדרכה איך לטפל באדם שנפגע, בין אם משאיפת עשן ובין אם ממגע עם האש. החלק המעשי של הדרכת בטיחות אש כולל תרגול מעשי של כל אלה באמצעות שימוש בביגוד מיוחד, ששימש בציוד הכיבוי ועוד. במקומות בהם ניתן להצית אש התרגול תהיה עם אש חיה, ובעזרת סימולטור במקומות בהם לא ניתן להצית אש.

  תרגול בטיחות אש – רק עם מומחים בתחום

  ממש כמו בכל תחום בו אתם מקבלים יעוץ, גם הדרכת בטיחות אש צריכה להתבצע על ידי מומחים בתחום. החברה בה תבחרו צריכה להיות בקיאה בעצמה בכל הקשור לאש וגם להדריך כך שהעובדים יצאו מן ההדרכה כשהם באמת יודעים מה עליהם לעשות. החברה צריכה לעבוד איתכם בשקיפות מלאה, לפרט איך ההדרכה תהיה בנויה ובאילו דרכים יתרגלו העובדים את נהלי הבטיחות ואת דרכי הפעולה. כדאי שהחברה תעשה שימוש גם באמצעים החדשניים שיש היום. חברת י.א.ש. פרויקטים ובטיחות מתמחה הן בהעברת הדרכת בטיחות אש ובטיחות בכלל והן בהתקנה ותחזוקה של מערכות גילוי וכיבוי אש כך שהיא "שוחה" בתחום מכל כיוון.

  לשיחה עם יועץ לימודים

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!